Budownictwo kubaturowe – kilka ważnych informacji

Na rynku dostępne są dwa standardowe podejścia do budownictwa. Istnieje budownictwo kubaturowe oraz liniowe. Jeśli chodzi o budownictwo liniowe to zaliczają się do nich obiekty, które idą w długość jak drogi czy też linie kolejowe. Jeśli chodzi o budownictwo kubaturowe to zaliczają się do niego wszelkie budynki kubaturowe czyli mieszkania, domy jednorodzinne, hale produkcyjne oraz wiele innych budynków. Większość tego rodzaju budynków oczywiście wykonywanych jest przez deweloperów, którzy zajmują się tworzeniem właśnie tego rodzaju inwestycji.

Jeśli chodzi o obiekty kubaturowe to związane z tym jest ściśle związane jest pojęcie kubatury budynku. Pojęcie to określa pojemność budynku. Niestety obecnie istnieje kilka metod mierzenia kubatury budynku. Dodatkowo podczas jej mierzenia trzeba wziąć pod uwagę także przejścia, tarasy, krużganki i wiele innych elementów. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że do obliczeń nie wchodzą studzienki czy też schody zewnętrzne. Do tego zadania potrzebni są doświadczeni specjaliści.

Witaj na moim serwisie! Jestem kierownikiem budowy w jednej z dużych firm branży budowlanej w Poznaniu w wolnych od pracy chwilach piszę tego bloga. W całości serwis jest poświęcony tematyce budownictwa i obrotu nieruchomościami. Jeśli podobają Ci się forma tego bloga to zapraszam do komentowania ?